Budując dla pokoleń. Nie pozwól, by Twój sukces
zniszczył Twoją firmę i rodzinę.

Doradca Firm Rodzinnych

Nazywam się Adam Mariański

Jestem doświadczonym doradcą polskich firm rodzinnych. Sam również prowadzę jedną z nich. Jestem ekspertem z dziedziny prawa podatkowego, restrukturyzacji działalności gospodarczej, sukcesji biznesu oraz planowania spadkowego. 

Od lat pomagam przedsiębiorcom we wdrażaniu procesów przekształceniowych i obserwuję, jak trudne jest to zadanie. Zwłaszcza dla właścicieli firm, które odniosły sukces. Podczas swojej praktyki miałem okazję obserwować niejeden konflikt rodzinny i niejeden kryzys w firmie.

Doradzając koncentruję się na tworzeniu nowatorskich rozwiązań. Opracowuję i wdrażam u przedsiębiorców rodzinnych plany sukcesji, konstytucje rodzinne oraz wyspecjalizowane instrumenty planowania spadkowego, w tym instrumenty o charakterze międzynarodowym, takie jak trusty czy fundacje. Dostosowuję ład korporacyjny biznesu do wypracowanych założeń sukcesyjnych przedsiębiorców i charakteru biznesu rodzinnego oraz stosunków rodzinnych.

Przeprowadziłem wiele projektów, których przedmiotem było zabezpieczenie działalności na wypadek zdarzeń losowych. Specjalizuję się również w podatkach dochodowych, kontrolach i postępowaniu podatkowym oraz w ochronie praw jednostki w prawie podatkowym i planowaniu podatkowym.

Jestem doradcą podatkowym, adwokatem oraz Partnerem Zarządzającym w kancelarii Mariański Group, Ekspertem BCC ds. sukcesji biznesu oraz restrukturyzacji. Jako główny ekspert Senatu RP ws. ustawy o fundacjach rodzinnych jestem współtwórcą ostatecznej wersji ustawy.

W rankingu „Rzeczpospolitej” trzykrotnie (2019; 2020; 2023) otrzymałem rekomendację najlepszego doradcy podatkowego w Polsce w zakresie podatku dochodowego. Wg. rankingu „Chambers and Partners” zostałem uznany za jednego 10 najlepszych doradców klientów prywatnych w Polsce.

Nazywam się Anita Pardej

Jestem radcą prawnym i od lat współpracuję z Mariański Group. Na początku 2023 roku dołączyłam do Profesora Adama Mariańskiego na blogu.

Od wielu lat odpowiadam w Kancelarii za przeprowadzanie reorganizacji spółek. Zajmuje się procesami połączeń, przekształceń oraz podziałów przedsiębiorstw, z uwzględnieniem ich skutków podatkowych.

Przy okazji wielu projektów doradzałam (i nadal doradzam) właścicielom firm rodzinnych – dobrze orientuje się w tym, z jakimi sytuacjami i problemami spotykają się one na swojej drodze. Firmy rodzinne i doradztwo w zakresie najlepszej formy zabezpieczenia ich funkcjonowania na pokolenia to wyzwanie i ogromne zobowiązanie. Praca na styku firmy i rodziny to moja pasja i ukłon względem moich przodków i tradycji ordynacji szlacheckich. Dzięki temu dobrze rozumiem rozterki nie tylko nestorów, ale także młodszego pokolenia, które ma okazję przejąć stery rodzinnej firmy.

Nazywam się Katarzyna Rozenberg

W Mariański Group pracuję od wielu lat, a  od zeszłego roku większość swojej prawniczej energii i pasji poświęcam na pracę z fundacjami rodzinnymi. Jestem wielką fanką tej instytucji i widzę ogromne możliwości, jakie daje firmom rodzinnym. Z radością pracuję z przedsiębiorcami i ich rodzinami, by dobrać odpowiednie rozwiązania do ich wyjątkowych potrzeb w zakresie m.in. należnych świadczeń, polityki inwestycyjnej i zasad zarządzania.

Jestem radcą prawnym, a swoją działalność od zawsze kierowałam w stronę wsparcia przedsiębiorców, zarówno w zakresie bieżącego doradztwa w prowadzonej działalności, jak i procesów przekształceń, podziałów i połączeń.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w bliskiej pracy z przedsiębiorcami, znam ich potrzeby i jestem w stanie wspierać ich w doborze odpowiednich rozwiązań w zakresie formy prowadzonej działalności, czy wewnętrznego ułożenia struktury. Dobrze wiem, że firma rodzinna ma swoją specyfikę, a odpowiedź na jej potrzeby wymaga uwzględnienia wielu czynników i interesy wielu osób. Dlatego też do każdego projektu podchodzę z otwartą głową i arsenałem pomysłów, które należy odpowiednio skalibrować do danej sytuacji.

ksiażka

Budując dla pokoleń – przewodnik dla właścicieli firm rodzinnych

Nie pozwól, by  Twój sukces zniszczył Twoją firmę i rodzinę.

Sięgnij po moją najnowszą książkę

zobacz więcej

strefa wiedzy

  • Fundacje rodzinne – korzystna ustawa dla polskiego biznesu uchwalona 30/01/2023, Legalis.pl
  • Sukcesja w Polsce. Kto będzie pomnażał życiowy dorobek przedsiębiorców? 27/01/2023, Forsal.pl
  • Sukcesja po polsku. Dlaczego dzieci twórców firm wartych wiele milionów nie chcą ich przejmować po rodzicach? 15/01/2023, Gazeta Wyborcza
  • To już ostatni dzwonek dla wielu firm rodzinnych 15/01/2023, Rzeczpospolita
  • Koniec z problemami sukcesji firm rodzinnych. Ustawa o fundacji już w Sejmie 29/11/2022, Forbes.pl
  • Świadczenie z fundacji rodzinnej opodatkowane 15 proc. CIT 10/11/2022, Dziennik Gazeta Prawna

Nie przegap nowego wpisu